19. 4. 2023 BASKETBAL DÍVKY

2. místo v okrese Olomouc!!!

Další skvělé vystoupení předvedly holky na okresním kole v basketbalu. Konalo se 19. 4. 2023 ve Šternberku (ZŠ Dr. Hrubého). Setkalo se zde celkem 6 týmů z Olomouce, Šternberka, Velkého  Týnce a Uničova. Hrálo se systémem „každý s každým“ vždy 1 x 12´. Vzali jsme na sebe nelehkou úlohu favorita a cílem bylo minimálně obhájit loňské druhé místo. To se podařilo. S velkým přehledem jsme zdolali všechny soupeře kromě Gymnázia Hejčín. To je úplně jiná liga. Holky z Hejčína jsou registrované v olomouckých a prostějovských klubech a hrají celostátní soutěže.
Zázrak se tedy nekonal. Až na výjimky jsme hráli na dvě pětky a do hry se dostalo všech 12 hráček. Naši hru ocenili i nezúčastnění pozorovatelé a sklízeli jsme potlesk ze zaplněných ochozů. O naší herní převaze jak v útoku tak v obraně svědčí i celkové skóre (mimo G. Hejčín) 84 : 10!!!! Tato skvělá parta holek opět výborně reprezentovala naši školu i Obec Šumvald!!!!
Výsledky: Šu – ZŠ Dr. Hrubého Šternberk 10:2, Šu – ZŠ Velký Týnec 20:2, Šu – Gymn. Hejčín Olomouc 8:26, Šu – U Stadionu Uničov 30:2, Šu – Milady Horákové Olomouc 24:4
Pořadí: 1. Gymn. Hejčín Olomouc, 2. ZŠ Šumvald, 3. ZŠ Dr. Hrubého Šternberk, 4. U Stadionu Uničov, 5. ZŠ Velký Týnec, ZŠ Milady Horákové Olomouc
Sestava a body: 
Lucka Répalová 28, Adrianka Jakešová 6, Adélka Bartoňková 8, Barunka Bezoušková 4, Natálka Kroupová 2,Verča Nováková 10, Adélka Libánková 20, Lucka Churavá 4, Natálka Kašpírová,  Adélka Krestýnová, Anička Polcová 6, Alenka Šalamounová 4 

Mgr. Ladislav Vyhnálek