Den Země jako malovaný

Den Země je celosvětový svátek zaměřený na ochranu životního prostředí, který se tradičně slaví 22. dubna. Naše škola se proto neváhala zapojit a učitelský sbor spolu s deváťáky připravil stezku  plnou kvízů, her a dalších aktivit. Vše probíhalo v pohodové atmosféře a sportovním duchu. Samotná akce započala na fotbalovém hřišti společným přivítáním, rozdělením do družstev a pestrými sportovními a ekologickými aktivitami, poté pokračovala na sedmi stanovištích, kde plnila smíšená družstva úkoly ze sedmi tématických okruhů – ryby, hmyz, stromy a keře, květiny, pole a louky, třídění odpadu, plasty. Žáci si vedli výborně a slunečné počasí jsme měli jako na objednávku. Věříme, že se žáci něčemu novému přiučili a přitom se dobře pobavili.

Mgr. Hana Chudá