Potřeba spánku a duševní hygiena

Po návratu z velikonočních prázdnin na naše žáky čekalo zajímavé povídání s paní psycholožkou, která navštívila naši školu. Zaměřila se především na správný spánkový režim a duševní hygienu, protože tyto faktory mohou výrazně zlepšit produktivitu dětí během dne. Děti se dověděly, jak mohou samy přispět k lepšímu spánku tím, že si vytvoří pravidelný režim a připraví si prostor pro klidný spánek. Paní psycholožka dětem poskytla i celou řadu tipů, jak se starat o své duševní zdraví. Pro snížení stresu a zlepšení nálady je velmi důležitý i pohyb, který by se měl stát běžnou součástí jejich denního režimu.
Celkově byla návštěva psycholožky zajímavým zážitkem, kdy se děti naučily více o důležitosti duševní hygieny a potřebě spánku a získaly užitečné rady, jak se o tyto faktory postarat ve svém každodenním životě.
Eva Navrátilová