Filmová pohádka (31.1.2023)

A je to za námi!
Tak nastal opět ten očekávaný okamžik, který přichází přesně dvakrát do roka, rozdávání vysvědčení. I když se jednalo pouze o pololetní výsledky práce a tím dřina pro tento školní rok nekončí, žáci všech ročníků jeli za odměnu do uničovského kina na pohádku Největší dar. Zhlédli příběh o dobru a zlu, který nás přenesl do dob dávno minulých, do doby, kdy ještě vládli pohanští bohové jako například  mocný Radegast, bůh slunce Svarožic, bůh hromů a blesků Perun či bohyně ročních období Morena, Vesna nebo Živa. Souboj dobra a zla a hašteření mezi bohy lemuje příběh obyčejných lidí, kteří musejí bojovat zejména o vlastní živobytí, nechybí ani příběh lásky stejně jako motivy smrti. U dětí měla pohádka kladné ohlasy, výuka dnes byla zkrácena a třešničkou na dortu byl sladký oběd v podobě plněných buchet. Dnešní den si prostě užily jaksepatří.
Mgr. Hana Chudá