MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA

V lednu se žáci první a druhé třídy opět zapojili do projektu „Malá technická univerzita“.

Schůzka, na téma STAVITEL MOSTŮ, se uskutečnila 12.1.2023. Žáci se dozvěděli proč, jaké a z čeho se staví mosty, vystavěli si z puzzlí řeku a přes ni z kostek LEGA mosty. Naučili se podle nákresu vystavět pilíře, z nichž vystavěli velký most, na kterém svojí chůzí provedli zátěžovou zkoušku. Nakonec jej vyzdobili sochami a zábradlím. Venku zjistili, které z nalezených věcí v okolí plave ve vodě. Na závěr obdrželi diplom „Stavitele mostů“.

O týden později 19.1.2023 následovala další schůzka pod názvem STAVITEL VĚŽÍ. V úvodu v prostorách školní družiny poznávali na obrázcích známé stavby věží, poté si každý postavil věž z LEGA podle plánku, následovala stavba vysílače na Ještědu a nakonec společná stavba věže dle vlastní fantazie. Druhou část trávili žáci venku v parčíku, kde zjistili důležitost dobré základny při stavbě věže, provedli její zátěžovou zkoušku a stavěli věže z kelímků. Za odměnu opět obdrželi diplom, tentokrát „Stavitele věží“.

Mgr. Kallerová Zdenka