Pevnost poznání 7. 6. 2021

Žáci 1., 2. a 3. třídy se v pondělí 7. 6. 2021 vypravili na svůj první výlet v tomto opět netradičním školním roce. Navštívili interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání v Olomouci. Na prvňáčky zde čekal přímo vesmírný program. Po otevření hvězdné brány se v místním planetáriu dozvěděli plno informací o planetě Zemi a celé sluneční soustavě. Druháci si v místní laboratoři vyzkoušeli zajímavé pokusy s vodou a seznámili se tak s jejími unikátními vlastnostmi a neobvyklým chováním. Třeťáci si zábavnou formou zopakovali rovinné a prostorové geometrické tvary a na vlastní oči se přesvědčili, že je můžeme najít všude kolem nás. Po skončení jednotlivých programů se děti přesunuly na prohlídku zajímavých expozic, která všechny moc bavila. Seznámily se zde s dějinami olomoucké pevnosti, vyfotily se v dobových vojenských kostýmech, sledovaly fascinující vodní svět s tajuplnou podmořskou jeskyní, vstoupily do makety lidského mozku a vyřešily mnoho hlavolamů a šifer. Dále prostřednictvím pokusů objevily podstatu světelného záření a blíže se seznámily s vesmírem. Všechny děti byly nadšené a celé dopoledne zakončené nákupem dobrot a suvenýrů si náramně užily. Fotky najdete ve fotogalerii.