Cyklovýlet 9. třídy

Ani nejrůznější stále trvající omezení nemohla odradit deváťáky od cyklistického výletu, i když musel být zredukován na jeden den.
Ráno 7. června po povinném vytření nosíků jsme nasedli na kola a spolu s paní učitelkou Navrátilovou a panem učitelem Vyhnálkem vyrazili směr Lazce, Medlov a Hlivice rovnou do lesů Litovelského Pomoraví. Krátkým, zato prudkým úvozem jsme sjeli rovnou do Moravičan a pak cyklostezkou do Mohelnice. Na náměstí jsme se napojili na celostátní akci České spořitelny „Spořka Českem“ viz  https://www.sporkaceskem.cz/etapy
Etapa vedla Litovelským Pomoravím do Nových Mlýnů, kolem Chrámu přátelství, Obelisku a Nových Zámků do Litovle. Tam už nás čekala etapová agentka, která nám za odjetou etapu koupila zmrzlinu. Sami jsme se pak odměnili zastávkou na oběd ve Třech Dvorech.
Druhou zmrzlinu jsme si pak v tomto horkém dni užili na farmě Doubravský dvůr, který byl výjimečně bez davů.
S mírnou bolestí ani ne tak nožiček jako svalů trošku výš jsme se vydali směrem k domovu.
Byť po dlouhé pauze bez tělocviku a dalších sportovních činností, dokázali tím deváťáci, že to s jejich fyzičkou není vůbec špatné, protože najeli přes 70 kilometrů. A kupodivu, druhý den přišli zregenerovaní všichni do školy.
Fotky z cyklovýletu viz Fotogalerie.
Vladimíra Piková, třídní učitelka