Od 17. do 21. června proběhl jako každý rok sportovně turistický kurz. Tentokrát byl pojat jako týdenní cyklistické putování podél řeky Moravy. První den jsme projeli Litovelské Pomoraví od Mohelnice, přes Litovel a přespali jsme v Olomouci na ZŠ Svatoplukova. Druhý den jsme se vydali na naši nejdelší trasu (90 km). Projížděli jsme mezi tovačovskými rybníky, zastavili jsme se v Kroměříži a za úmorného vedra jsme večer dorazili do Štípy, severní části Zlína. Zde jsme strávili dvě noci. Ve středu byl den bez kola. Pěšky jsme se vydali do ZOO v Lešné a protože bylo opět strašné horko, tak jsme hledali každý stín. Večer byl táborák, zpívání a stezka odvahy. Čtvrteční ráno jsme si opět pobalili věci a vydali se na cestu. Přes Holešov a Troubky jsme dojeli až do Majetína, kde jsme se ubytovali ve zdejší sympatické „malotřídce“ a vydali se koupat. V pátek jsme vyrazili rovnou domů. Blízkost domova nám dodávala sílu do posledních kilometrů našeho putování. Před školou na nás již netrpělivě čekali rodiče a učitelé. Náš výlet by se neobešel bez pomoci pana Dobrozemského, který nám celý týden vozil batohy, spacáky a karimatky. Samozřejmě s námi byli i učitelé: naše třídní E. Navrátilová a p. ředitel L. Vyhnálek. Celkem jsme ujeli 264 km. Tento výlet byl jeden z nejlepších, co jsme na této škole zažili.

za 9. třídu Hanka Chlebníčková

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!