Cyklistické putování podél Moravy

Od 17. do 21. června proběhl jako každý rok sportovně turistický kurz. Tentokrát byl pojat jako týdenní cyklistické putování podél řeky Moravy. První den jsme projeli Litovelské Pomoraví od Mohelnice, přes Litovel a přespali jsme v Olomouci na ZŠ Svatoplukova. Druhý den jsme se vydali na naši nejdelší trasu (90 km). Projížděli jsme mezi tovačovskými rybníky, zastavili jsme se v Kroměříži a za úmorného vedra jsme večer dorazili do Štípy, severní části Zlína. Zde jsme strávili dvě noci. Ve středu byl den bez kola. Pěšky jsme se vydali do ZOO v Lešné a protože bylo opět strašné horko, tak jsme hledali každý stín. Večer byl táborák, zpívání a stezka odvahy. Čtvrteční ráno jsme si opět pobalili věci a vydali se na cestu. Přes Holešov a Troubky jsme dojeli až do Majetína, kde jsme se ubytovali ve zdejší sympatické „malotřídce“ a vydali se koupat. V pátek jsme vyrazili rovnou domů. Blízkost domova nám dodávala sílu do posledních kilometrů našeho putování. Před školou na nás již netrpělivě čekali rodiče a učitelé. Náš výlet by se neobešel bez pomoci pana Dobrozemského, který nám celý týden vozil batohy, spacáky a karimatky. Samozřejmě s námi byli i učitelé: naše třídní E. Navrátilová a p. ředitel L. Vyhnálek. Celkem jsme ujeli 264 km. Tento výlet byl jeden z nejlepších, co jsme na této škole zažili.

za 9. třídu Hanka Chlebníčková