Mikulášský turnaj v košíkové dívek jsme pořádali 5. 12. 2018. Tentokrát se jej nezúčastnil tradiční účastník Libina. Naopak poprvé přijela děvčata z Troubelic, která s basketem začínají. Abychom doplnili tabulku na čtyři účastníky, tým Rudy n. M. postavil tým starších a mladších dívek. Letos jsme společně s Rudou st. patřili k favoritům. Los určil toto důležité utkání jako první. Začali jsme skvěle trojkou Barči Wiedermannové a do poločasu drželi vyrovnaný výsledek. Ve druhém však převzala iniciativu děvčata z Rudy. My jsme se dopustili několika chyb, které soupeřky zkušeně trestaly. V dalších dvou zápasech jsme jednoznačně zvítězili a zahrála si celá sestava. Střelecky tým opět táhla Barča Wiedermannová. K ní se přidala Aňa Mazurová, Adélka Fojtů a Markétka Galetková. Všem děvčatům patří poděkování za krásné 2. místo. Vítězný dort si odvezla děvčata z Rudy. Výsledky: Ruda st. – Šumvald 11:22, Troubelice – Ruda ml. 10:20, Ruda st. – Troubelice 42:9, Šumvald – Ruda ml. 43:4, Ruda ml. – Ruda st. 8:34, Šumvald – Troubelice 40:10 Pořadí: 1. Ruda st., 2. Šumvald, 3. Ruda ml., 4. Troubelice Sestava a body: B. Wiedermannová 48!!! A. Mazurová 16, L. Zatloukalová, A. Fojtů 8, N. Štěpaníková, M. Galetková 14, N. Coufalová 4, K. Gállová 4, K. Grmelová, A. Smékalová

Vánoční turnaj v košíkové chlapců se konal ve středu 12. 12. 2018. Tentokrát svoji účast z různých důvodů odřekli chlapci ze ZŠ Pionýrů Uničov a Libiny. Vzhledem ke třem účastníkům se hrálo systémem „každý s každým“ dvakrát. Chlapci, kteří vesměs provozují jiné sporty (fotbal, florbal, hokej) hráli s velkým nasazením, kombinací a spoustou soubojů. Nedostatek basketbalové techniky nahrazovali rychlostí a někdy i větší tvrdostí. Všichni se potýkali s úspěšností střelby. To bohužel platilo i o nás. Nakonec jsme však trpělivou a technicky nejvyspělejší hrou slavili úspěch. Bez porážky jsme získali vynikající 1. místo a chlapci si smlsli na dortu pro vítěze. Výsledky: Šumvald – U Stadionu Uničov 4:2, 10:6, Šumvald – Gymnázium Uničov 8:2, 14:5, U Stadionu Uničov – Gymnázium Uničov 7:0, 20:0 Pořadí: 1. ZŠ Šumvald, 2. U Stadionu Uničov, 3. Gymnázium Uničov Sestava a body: L. Zatloukal 6, P. Reichert 13, J. Petřík 9, V. Ryšavý 6, P. Malík 2, Š. Smékal, A. Navrátil, Š. Tužička, D. Kasal, F. Vybíral, V. Fiala

Mgr. L. Vyhnálek

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!