V listopadu 2014 proběhlo školní kolo olympiády v českém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 5 žáků 8. třídy, kteří vyplnili nejprve mluvnickou část testu a potom psali slohovou práci. Nejlepším řešitelem se stal Ondřej Solovský, který postoupil do okresního kola. Okresní kolo olympiády se konalo 5.2. 2015 v Olomouci. Ondra si vyzkoušel jazykové dovednosti v konkurenci 35 žáků 8. a  9. ročníků základních škol a víceletých gymnázií. Obsadil 25. místo.

Tímto bych chtěla Ondrovi poděkovat za reprezentaci naší školy a popřát mnoho úspěchů do dalších soutěží.

Mgr. Petra Šenková