Jako vítěz okresu Olomouc jsme se zúčastnili krajského finále, které se konalo v hale Sportcentra  Prostějov 24. 3. 2014. V tomto stánku extraligových volejbalistek a košíkářů se utkali vítězové ostatních okresů: Bělá p. Pradědem (okr. Jeseník), Libina (okr. Šumperk), ZŠ Dr. Horáka Prostějov (okr. Prostějov) a Cyrilometodějské gymnázium Prostějov (okr. Prostějov jako pořádající mohl nasadit dva týmy). Do finále se nezaregistroval vítěz okresu Přerov (Hranice).

Pro náš mladý tým (většina hráček je z osmé třídy) byla velikým úspěchem již samotná účast na tomto elitním turnaji. I přes konečné páté místo odvedla děvčata výborný výkon, získala další cenné zkušenosti a skvělé zážitky.

 

Sehráli jsme dva zcela vyrovnané zápasy. Hned první s Cyrilometodějským gymnáziem Prostějov jsme byli po větší část zápasu lepším týmem. Bohužel jsme se dopustili řady zbytečných ztrát míče a neproměnění jasných šancí. Po remíze 18:18 v normální hrací době následovalo prodloužení, ve kterém jsme prohráli 20:24. Další zápas, ve kterém jsme mohli ještě pomýšlet na čtvrté nebo dokonce třetí místo, byl s Bělou p. Pradědem. S pravidelným účastníkem „Jesenické ligy“ jsme se po celý zápas přetahovali o vedení a nakonec po velikém boji podlehli 7:8. Zcela jednoznačně (tak jako ostatní týmy) nás porazila „domácí“ ZŠ Dr. Horáka Prostějov 6:102. I přes prohru 13:33 jsme podali nejlepší výkon se ZŠ Libina. Výsledek tohoto zápasu již nemohl změnit celkové pořadí, a proto dostala příležitost všechna děvčata.

Celý tým zaslouží velikou pochvalu za dosavadní výborné výkony a výsledky této sezóny.

Pořadí krajského finále: 1. ZŠ Dr. Horáka Prostějov, 2. ZŠ Libina, 3. ZŠ Bělá p. Pr., 4. Cyrilometodějské gymnázium Prostějov, 5. ZŠ Šumvald

Sestava a body: V. Blumtrittová 9, G. Hejná 15, G. Brachtlová 2, L. Hrabáčková 6, J. Gerhátová 4, D. Kyselá 4, L. Zatloukalová 2, J. Kyselá 4

Mgr. Ladislav Vyhnálek

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!