Tradiční Mikulášský turnaj v košíkové dívek jsme pořádali ve středu 11. 12. 2013. Účast na poslední chvíli zrušila ZŠ U Stadionu Uničov. Kvalitní týmy z Libiny a Rudy n. Moravou však přispěly k vysoké úrovni všech utkání. Obě školy hrají „Jesenickou ligu“ a několik hráček Libiny je registrováno a hraje za Šumperk. Jedna dokonce hostuje za Spartu Praha!!! Letošní novinkou bylo předávání pohárů všem týmům a také účast profesionálního rozhodčího. I letos podala naše děvčata výborný výkon a v již zmiňované konkurenci nehrála „druhé housle“. Krásné 2. místo je velkou motivací do dalších utkání této sezóny. Dívky Libiny A neměly konkurenci a zaslouženě si odvezly dort a pohár pro vítěze.

Výsledky: Šumvald – Ruda 20:11, Šumvald – Libina A 1:28, Šumvald – Libina B 14:13, Libina A – Libina B 35:4, Libina A – Ruda 34:11, Libina B – Ruda 18:12

Pořadí: 1. Libina A, 2. Šumvald, 3. Libina B, 4. Ruda n. M.

Sestava a body: V. Blumtrittová 13, G. Hejná 13, L. Hrabáčková 5, G. Brachtlová, J. Kyselá, J. Gerhátová 4, D. Kyselá, E. Fuchsová, E. Ryšavá, A. Richterová, T. Tužičková

 

18. 12. 2013 se na Vánočním turnaji chlapců utkalo pět tradičních týmů. I pro chlapce byly premiérově připraveny poháry a utkání rozhodoval profesionál. Vzhledem ke čtyřem vítězstvím v řadě jsme byli favority. Kvalita soupeřů se však vůbec nedala odhadnout. Již první zápasy potvrdily předpoklad, že týmy budou velice vyrovnané. V závěru o pořadí rozhodovaly, při rovnosti bodů, vzájemné zápasy. Náš tým, přestože neobhájil loňské vítězství, zaslouží velikou pochvalu za výborné 2. místo. Překonali jsme zklamání ze zbytečné prohry v prvním zápase s Libinou a zbylá utkání jsme již zvládli s vítězným koncem. Je třeba vyzdvihnout dramatickou koncovku s Gymnáziem Uničov. Patnáct sekund před koncem V. Gerhát chladnokrevně trojbodovým košem otočil výsledek v náš prospěch.

Výsledky: Šumvald – Libina 4:6, Stadion – Pionýrů 6:10, Gymnázium – Libina 15:7, Šumvald – Pionýrů 14:4, Stadion – Gymnázium 8:14, Pionýrů – Libina 5:13, Šumvald – Gymnázium 11:10, Stadion – Libina 8:10, Gymnázium – Pionýrů 4:12, Stadion – Šumvald 2:18

Pořadí: 1. ZŠ Libina, 2. ZŠ Šumvald, 3. ZŠ Pionýrů Uničov, 4. Gymnázium Uničov, 5. ZŠ U Stadionu Uničov

Sestava a body: J. Brachtl, P. Kantor 5, V. Gerhát 5, J. Šléška 27, St. Zámečník 4, C. Talanda, P. Lakomý, T. Wiedermann 6

Mgr. Ladislav Vyhnálek

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!