V sobotu 1. června 2019 se na stadionu v Šumvaldě konala tradiční Tělovýchovná akademie mateřské a základní školy. Hned po slavnostním nástupu na plochu nastala dojemná chvíle loučení. Pan ředitel Ladislav Vyhnálek odchází do důchodu. Předsedkyně SRPŠ, paní Michaela Hejná, pronesla k panu řediteli krásnou řeč a jako dárek od nich obdržel poukaz na wellness pobyt. Poté se oficiálně s veřejností rozloučil i pan ředitel. Aby toho loučení nebylo málo, ve své funkci končí i předsedkyně SRPŠ, paní Michaela Hejná. Novou předsedkyní SRPŠ byla představena paní Olga Havelková. Panu řediteli přejeme hlavně spoustu zdraví, pohody a málo starostí, těch měl ve škole víc než dost. Paní Hejné děkujeme za výbornou spolupráci a přejeme hodně pohody s rodinou.
Na úvod se jako každý rok představovali budoucí prvňáčci a vycházející žáci z deváté třídy. Po nich byli vyhlášeni dva nejlepší žáci. Letos se nejlepším žákem školy stala Tereza Maitnerová a nejlepším sportovcem Barbora Wiedermannová
Vystoupení žáků zahájily jako vždy nejmladší děti z mateřské školy, kteří se nám představili jako zahradníci. Děti ze třídy broučků nám ukázaly, že se strašidel nebojí a předškoláčci nás zavedli do pohádkové zahrady, ve které krásná princezna potkala svého prince.
Prvňáci a druháci se nám představili v rytmické skladbě se židličkami, třeťáci předvedli vojenské cvičení. Trošku ochlazení přineslo vystoupení čtvrťáků, neboť na stadion dorazil Mrazík a postavičky ze stejnojmenné pohádky a s páťáky jsme se přenesli do podmořského světa.
Děti ze školní družiny nám ukázaly, že za láskou nemusíte chodit až na kraj světa, české dívky jsou přece nejkrásnější na světě. Dívky ze 6. a 7. třídy se převtělily do francouzských mimů a pozadu rozhodně nezůstali jejich spolužáci, kteří měli nádherné taneční vystoupení na písně legendární skupiny Abba. Dívky z 8. a 9. třídy se staly Barbie a nechyběl ani Ken.
Taneční kroužky měly 3 vystoupení – nejmladší dívky byly baletky a vystupovali s nimi 3 rockeři, starší dívky měly 2 originální vystoupení se zajímavými prvky.
Všem učitelům patří velké poděkování za nácvik vystoupení a výrobu zajímavých kulis.
Na závěr Tělovýchovné akademie se konala skokanská soutěž o Šumvaldské srdce. Poprvé se jí zúčastnili i žáci 7. třídy a rozhodně nezůstali za staršími spolužáky pozadu. Letos skokanskou soutěž vyhrál Patrik Reichert výkonem 153 cm, na druhém místě se umístil Luděk Zatloukal výkonem 149 cm a na třetím Jan Petřík, který zdolal výšku 145 cm. Všem zúčastněným děkujeme a výhercům gratulujeme.
Velikánský dík patří spolupořadatelům celé akce – Spolku rodičů a přátel školy, který zabezpečil hladký průběh akce, odměny, občerstvení pro děti a dárkové předměty vycházejícím žákům.
Tak za rok zase nashledanou!!!
Mgr. Karla Luňáčková

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!