MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA V 5. a 9. TŘÍDĚ

Od podzimu do 9. ledna 2023 probíhalo školní kolo matematické olympiády pro žáky 5. a 9. tříd. Žáci měli možnost se dobrovolně zapojit do řešení šesti složitých úloh v rámci svého volného času v době mimo školní docházku. Pro postup do okresního kola musel žák úspěšně vyřešit alespoň čtyři úlohy. Hodnocen byl nejen výsledek, ale také postup řešení a správnost úvah, které k úspěšnému řešení vedly.
Z naší školy se do této soutěže zapojilo 6 žáků z 5. třídy a 2 žáci z 9. třídy. Z 5. třídy si s úkoly nejlépe poradil Ondřej Podešva a Kryštof Tomášek. Z žáků 9. třídy si nejlépe vedl Tomáš Krestýn a Jaromír Zajíček. Tito jmenovaní úspěšní řešitelé školního kola reprezentovali naši školu v kole okresním, které se konalo dne 25. ledna 2023 na ZŠ Stupkova v Olomouci. Zde se stal úspěšným řešitelem Ondřej Podešva, který se umístil na krásném děleném 12. – 16. místě z 54 účastníků. Tímto mu i ostatním řešitelům děkujeme za reprezentaci naší školy.
V současné době probíhá školní kolo matematické olympiády v 6. třídě. Z naší školy se zapojili do řešení úloh tři žáci. Výsledky budou oznámeny po uzávěrce tohoto kola – tj. po 3. březnu 2023.

Mgr. Pavlína Listíková