Cvičení s Hankou

Rovná páteř je základ
Již podruhé jsme si díky bývalé žákyni, Hance Chlebníčkové, která studuje fyzioterapii, měli možnost "na vlastní páteř" ověřit, jak si na tom stojíme ohledně správného držení těla. Hanka k nám zavítala v pátek 2. prosince. Děti z 5. a 6. třídy si nejprve vyslechly krátkou instruktáž o správném sezení, postoji, držení těla při koukání do počítače či mobilního telefonu, zhlédly několik obrázků a fotografií na interaktivní prezentaci a poté po skupinkách mizely v čítárně, kde s nimi Hanka procvičovala nejdůležitější tělesné partie.
V dnešní době děti tráví příliš mnoho času vsedě sledováním obrazovky, proto považujeme cvičení i poučení žáků za velký přínos pro další vývin jejich těla a také děti si příjemnou změnu v pátečním rozvrhu moc pochvalovaly.

Mgr. Hana Chudá