V pátek 28. ledna bylo pro děti ze školní družiny připraveno na školním dvoře překvapení – beseda s myslivci. Pan Maitner a pan Poštulka, členové Mysliveckého sdružení Šumvald, nejprve povídali o lese, lesní zvěři a její ochraně. Děti si mohly prohlédnout i „osahat“ jelení parohy, srnčí parůžky, poznaly toulec - mufloní roh anebo „lopaty“ daňka. Dále diskutovali o krmení lesní zvěře. Děti se tak dozvěděly, kterými krmivy se doplňuje krmelec, jakou pochoutku mají zvířata nejraději a co naopak do krmelce nepatří. Zazněly zvuky z vábničky a děti hádaly, která zvířata mohou myslivci takto přilákat. Dlouhá řada dětí čekala na pohled z mysliveckého dalekohledu. Nejvíce se však dětem líbily kožešiny. Pohladily si drsnou srst divokého prasete, psíka mývalovitého, kožešinu lišky i tu nejjemnější srst tchoře. Besedu si děti užily, moc se jim líbila a nakonec za své znalosti dostaly i malý dáreček.
Fotografie z této akce najdete ve fotogalerii. Lenka Vlčková, vychovatelka školní družiny