V sobotu 4.6. se v areálu školy ve spolupráci se SRPŠ konala „ Školní slavnost“.
Po slavnostním zahájení této akce proběhlo představení vycházejících žáků a budoucích prvňáčků. Zpestřením posezení v parčíku bylo vystoupení dětí z 1.třídy, které si připravily roztomilou básničku.
Dětští zástupci jednotlivých tříd pozvali veřejnost na prohlídku své třídy, kde na ni čekalo překvapení v podobě her, soutěží, kvízů, pokusů, tanečků.
Ve vestibulu školy byl připraven pro rodiče a hosty prodejní jarmark. Podle množství prodaných výrobků je jisté, že se dětem vyrobené dárečky povedly.
Vycházející deváťáci v prostorách parčíku překvapili obecenstvo divadelním představením pohádky O Červené karkulce. Podle bouřlivého potlesku se hercům vystoupení zdařilo na výbornou. Pak následovalo další zpestření programu v podobě společného tanečního vystoupení pod vedením děvčat z 9. třídy.
V prostorách před školou se konala další část programu. Náměstíčkem se bouřlivě rozeznělo vystoupení dětí celé školy Cup song. I zde děti celou veřejnost přesvědčily, že se na slavnost pečlivě připravily.
Celou akci zakončily hry pro všechny. Každá třída měla pro sebe i své rodiče připravenu pohybovou hru. Zde se rodiče ukázali jako velice soutěživí. Odměnou jim byla svou ratolestí darovaná medaile.
Velký dík patří rodičům z řad SRPŠ, kteří se zasloužili o super organizaci a o bohaté občerstvení. Paní kuchařky se vyznamenaly jedinečnými zákusky.
Akce se vydařila i díky krásnému počasí a už se těšíme zase za rok.
Mgr. Ludmila Cigánková

ZDE

ZDE

V pátek 27.května měli žáci prvního stupně možnost zhlédnout průběh stáčení medu. Včelaři Jan Sušeň a Olga Jenáčková nám ukázali odvíčkování medových pláství, medomet a měření obsahu vody v medu refraktometrem. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o životě včel a jejich významu pro lidstvo. Nechyběla ani sladká tečka na konec v podobě ochutnávky právě stočeného medu, na kterém si všichni pochutnali.

Mgr. Jitka Odehnalová

24. 5. 2022 se v Uničově konal atletický trojboj žáků l. stupně. Soutěžila šestičlenná družstva složená ze 3 dívek a 3 chlapců ve skoku dalekém, běhu na 50 m a hodu kriketovým míčkem.
V pořadí ročníků naši třeťáci (Havelka Filip, Javůrek Jakub, Vychodil Jakub, Hejná Stella, Švajdová Nikol, Urbášková Klára) obsadili 4. místo s 64 body. Družstvo čtvrťáků (Polc Milan, Schreier Jan, Straka Mikuláš, Bezoušková Alžběta, Šalamounová Alena, Vaňková Barbora) obsadilo 4. místo se 143 body. Za pátou třídu soutěžili Dorofejev Miron, Seidl Pavel, Vlček Ondřej, Krestýnová Anna, Polcová Hana (4.tř.) a Tillová Karolína (4.tř.). Získali 207 bodů a umístili se na 5. místě.
V celkovém pořadí škol naši žáci vybojovali krásné 4. místo.
Všem sportovcům blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.
Mgr. Iveta Zemanová

ZVLÁŠTNÍ ZÁPIS

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023

Podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)

Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік

2022/2023 згідно з § 2 Закону № 67/2022 Зб.

(«лекс Україна» - освіта)
Podrobnosti zde

Se žáky 2. stupně jsme se vypravili ve čtvrtek 19. května 2022 na velkou praktickou hodinu dějepisu do našeho hlavního města. Už po deváté hodině jsme kráčeli po Václavském náměstí, pak po Národní třídě a kolem Betlémské kaple ke Karlovu mostu. Tam bylo naše první zastavení – plavba po Vltavě. Postupně vypluly tři lodičky, v nichž nám kapitáni lodi po celou dobu plavby popisovali nejzajímavější historické památky, které jsme z lodiček viděli. Protože měly lodičky malý ponor, mohly s námi vplout i do Čertovky. Nanuk a limonáda nám zpestřily pohled na Prahu z Vltavy.
Poté jsme prošli Karlův most, pak kolem chrámu sv. Mikuláše a Nerudovou ulicí na Pražský hrad. Právě se tam za zvuků vojenské hudby odehrávala slavnostní výměna stráží. V areálu Hradu jsme si prohlédli chrám sv. Víta s komnatou ostatků sv. Václava, Vladislavský sál s kopiemi korunovačních klenotů a na závěr Zlatou uličku s Daliborkou.
Po Starých zámeckých schodech a přes Mánesův most jsme prošli do Židovské čtvrti. Ve tři hodiny odpoledne jsme na Staroměstské radnici viděli v chodu mechanismus s dvanácti apoštoly včetně kokrhání plechového kohouta. Pak už naše kroky mířily kolem historického sídla Karlovy univerzity - starobylého Karolina a Prašné brány k novodobému vrcholu naší cesty – nákupnímu centru Palladium.
Jsme rádi, že nám všechno vyšlo, nikdo se neztratil, nepršelo a všichni jsme se vrátili s hlavou plnou zážitků v pořádku domů.


Mgr. Vladimíra Piková

V pátek 13. května nám zpříjemnil odpoledne ve školní družině Mikuláš Straka besedou o rybaření.
Sice žák teprve 4. třídy naší základní školy, ale hlavně, jak napovídá fotografie s jeho doposud
největším úlovkem, velký rybář srdcem a duší.
Miki měl pro nás připravenou názornou ukázku nezbytných rybářských pomůcek od nástrah
a návnad, krmiva, háčků, splávků a dalšího vybavení. Povídali jsme si o muškaření, o lovu dravců
na třpytky a woblery, ale také o nástrahách, které používali už naši dědové jako třeba kukuřice,
žížala nebo rohlík.
Nechyběla ukázka a diskuze o rybářských prutech, udicích, podběrácích a rybolovných technikách.
Zaujala nás ukázka signalizátoru, který detekuje záběr na prut. Mohli jsme si také přivonět
k různým pestrobarevným kuličkovým nástrahám tzv. boilies nejroztodivnějších chutí a vůní. No, to
jsme se pobavili a nasmáli. Zájemci si mohli zkusit správné držení prutu a nahodit na speciální
tréninkovou rybářskou podložku. Bylo to zkrátka pestré odpoledne v duchu rybářské výpravy se
spoustou otázek a odpovědí. (Fotografie vašich dětí naleznete ve fotogalerii školy.)
Mikimu tímto děkujeme za poučné a zajímavé zpestření našeho programu ve školní družině
a také blahopřejeme za jeho účast v soutěži Zlatá udice 2022, která prověřuje znalosti a dovednosti
dětí a mládeže v oblasti sportovního lovu ryb udicí a rybolovné techniky. Druhé místo v územním
kole v Litovli zaručilo našemu rybáři postup do národního kola, které se uskuteční koncem května
v Hlučíně. Miki, držíme palce v soutěžích a závodech a přejeme hlavně spoustu rybářských
dobrodružství a šťastných zážitků u vody. Petrův zdar!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
Za školní družinu Jitka Řepíková

miky ryba

Naše škola se již tradičně zúčastnila přírodopisné soutěže Zlatý list pořádané DDM Uničov. Žáci 7. až 9. třídy plnili v parku úkoly zaměřené na botaniku, zoologii, astronomii a ekologii. Celkově navštívili 7 stanovišť, kromě mozkových závitů museli zapojit také svou kondici, po zodpovězení otázek běželi vždy na další stanoviště.
Ze 7. třídy se účastnili Šárka Havelková, Michal Král, Adéla Krestýnová a Nikola Cveková, za 8. třídu bojovali Saša Wiedermann, Adéla Bartoňková, Jaromír Zajíček a Lucie Répalová, z 9. třídy byly vybrány Adéla Hejná, Tereza Navrátilová, Gabriela Ptáčníková a Vendula Šenková.
Naše týmy obsadily 5. a 6. místo. A co nového jsme se dozvěděli? Například to, že slupka od banánu se v přírodě rozloží za 3 - 6 měsíců, plechovka za 5 - 15 let a s polystyrenem si příroda neporadí ani za 1000 let. Žákům za účast děkujeme, příště se rozhodně opět zúčastníme.

Mgr. Hana Chudá

Ve středu 11.5.2022 se konalo v Uničově oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – mladší (10-12 let) a starší (13 – 16 let). Každé družstvo čítalo 4 členy – naši školu reprezentovali v 1. kategorii A.Krestýnová, B.Vaňková, A.Krestýn, P.Seidl a ve 2. kategorii – V.Nováková, L.Répalová, A.Wiedermann, J.Zajíček.
Každé družstvo muselo absolvovat 4 disciplíny – jízdu zručnosti na kole, jízdu po dopravním hřišti, zásady poskytování první pomoci a dopravní test.
V konkurenci 6 základních škol (ZŠ Medlov, ZŠ Dlouhá Loučka, ZŠ Uničov – Haškova, ZŠ Uničov – Pionýrů, ZŠ Újezd, ZŠ Šumvald) jsme obstáli na výbornou. V mladší kategorii jsme obsadili 2. místo a ve starší kategorii 3. místo.
Tímto bych chtěla poděkovat všem žákům, kteří reprezentovali naši školu a pogratulovat jim ke krásným výsledkům!
Mgr. Petra Šenková

dopravka 1

Jídelníček

Jídelníček

Organizace šk. roku

Žádné události k zobrazení

Statistika přístupů

Statistika přístupů

Použití textů, dokumentů a obrázků, které jsou dostupné na tomto webu, je chráněno podle autorského zákona.
Použití k jinému, zejména komerčnímu účelu, je přísně zakázáno, jakékoli další použití včetně kopírování je bez svolení autora nelegální!