19. 11. 2019 TROUBELICE – ŠUMVALD

Výsledky (6 x 10´): 0:10, 0:8, 2:14, 0:22, 2:19, 4:14

Příprava splnila účel. Hrálo se vždy 10 minut hrubého času. Zahrála si všechna děvčata. Střelecky se mimořádně dařilo Markétce Galetkové a Natálce Coufalové. Výrazně se také prosadila Terka Navrátilová. Pro nemoc chyběla Natálka Bartoňková.

Sestava a body:

M. Galetková 32, K. Navrátilová 4, N. Coufalová 31, K. Grmelová, A. Smékalová, K. Gállová 6, T. Navrátilová 14, L. Répalová

L. Vyhnálek

V sobotu 1. června 2019 se na stadionu v Šumvaldě konala tradiční Tělovýchovná akademie mateřské a základní školy. Hned po slavnostním nástupu na plochu nastala dojemná chvíle loučení. Pan ředitel Ladislav Vyhnálek odchází do důchodu. Předsedkyně SRPŠ, paní Michaela Hejná, pronesla k panu řediteli krásnou řeč a jako dárek od nich obdržel poukaz na wellness pobyt. Poté se oficiálně s veřejností rozloučil i pan ředitel. Aby toho loučení nebylo málo, ve své funkci končí i předsedkyně SRPŠ, paní Michaela Hejná. Novou předsedkyní SRPŠ byla představena paní Olga Havelková. Panu řediteli přejeme hlavně spoustu zdraví, pohody a málo starostí, těch měl ve škole víc než dost. Paní Hejné děkujeme za výbornou spolupráci a přejeme hodně pohody s rodinou.
Na úvod se jako každý rok představovali budoucí prvňáčci a vycházející žáci z deváté třídy. Po nich byli vyhlášeni dva nejlepší žáci. Letos se nejlepším žákem školy stala Tereza Maitnerová a nejlepším sportovcem Barbora Wiedermannová
Vystoupení žáků zahájily jako vždy nejmladší děti z mateřské školy, kteří se nám představili jako zahradníci. Děti ze třídy broučků nám ukázaly, že se strašidel nebojí a předškoláčci nás zavedli do pohádkové zahrady, ve které krásná princezna potkala svého prince.
Prvňáci a druháci se nám představili v rytmické skladbě se židličkami, třeťáci předvedli vojenské cvičení. Trošku ochlazení přineslo vystoupení čtvrťáků, neboť na stadion dorazil Mrazík a postavičky ze stejnojmenné pohádky a s páťáky jsme se přenesli do podmořského světa.
Děti ze školní družiny nám ukázaly, že za láskou nemusíte chodit až na kraj světa, české dívky jsou přece nejkrásnější na světě. Dívky ze 6. a 7. třídy se převtělily do francouzských mimů a pozadu rozhodně nezůstali jejich spolužáci, kteří měli nádherné taneční vystoupení na písně legendární skupiny Abba. Dívky z 8. a 9. třídy se staly Barbie a nechyběl ani Ken.
Taneční kroužky měly 3 vystoupení – nejmladší dívky byly baletky a vystupovali s nimi 3 rockeři, starší dívky měly 2 originální vystoupení se zajímavými prvky.
Všem učitelům patří velké poděkování za nácvik vystoupení a výrobu zajímavých kulis.
Na závěr Tělovýchovné akademie se konala skokanská soutěž o Šumvaldské srdce. Poprvé se jí zúčastnili i žáci 7. třídy a rozhodně nezůstali za staršími spolužáky pozadu. Letos skokanskou soutěž vyhrál Patrik Reichert výkonem 153 cm, na druhém místě se umístil Luděk Zatloukal výkonem 149 cm a na třetím Jan Petřík, který zdolal výšku 145 cm. Všem zúčastněným děkujeme a výhercům gratulujeme.
Velikánský dík patří spolupořadatelům celé akce – Spolku rodičů a přátel školy, který zabezpečil hladký průběh akce, odměny, občerstvení pro děti a dárkové předměty vycházejícím žákům.
Tak za rok zase nashledanou!!!
Mgr. Karla Luňáčková

V úterý 21.5.2019 navštívili naši školu zástupci dopravní policie ČR. Během besedy s nimi byly děti první, druhé a třetí třídy poučeny o bezpečnosti při pohybu na silnici a jízdě na kole, poznávaly dopravní značky a podělily se o své zážitky z dopravních nehod a jiných situací na silnici. Na památku dostaly omalovánku a reflexní odznáček. Poté si před školou vyzkoušely těžkou zásahovou vestu a prohlédly policejní vůz.

Mgr. Zdenka Kallerová

15. května se vydali žáci 8. ročníku v rámci předmětu praktické činnosti na exkurzi do výrobního podniku SOR Dolní Libchavy, kde se vyrábí autobusy stejnojmenné značky. Cestovali vlakem do Ústí nad Orlicí, pak šli pěšky podél toku řeky Divoké Orlice do Dolních Libchav.
V továrně si pak mohli prohlédnout svařovnu, viděli přesný laserový stroj na vyřezávaní plechů, počítali, svařovací roboty, spočítali si, kolik metrů kabeláže je zapotřebí pro elektroinstalaci a informační systém v autobusu, prošli si celou montážní halu, lakovnu, zkrátka viděli výrobu autobusu od samého začátku až do okamžiku, kdy vyjede z montážní haly na dvůr k předání pro koncového zákazníka.
I přes nepřízeň počasí se nám exkurze zdařila a žáci byli spokojeni.
img 20190515 104854

img 20190515 120031img 20190515 115344