Zážitkový den

Pátek 9. září 2016 byl pro žáky i učitele naší školy zcela netradiční. K oslavám 350 let školy v Šumvaldě žákům škola přichystala zážitkové dopoledne.  Tři autobusy všechny naložily a vyjely do sportovního areálu Bozeňov  v Dolním Bušínově vstříc olympijským hrám.Tam už na ně čekali César a Kleopatra se svými asistenty. Vzplál olympijský oheň a klání mohla začít. Děti soutěžily v jedenácti disciplínách, např. v biatlonu, cyklistice, lukostřelbě, hokeji, gymnastice nebo curlingu. Taková cyklistika se dala zvládnout bez tréninku, na koloběžce přece jezdil každý. Ale třeba biatlon-běh přes překážky a střelba ze vzduchovky, to už chtělo jistou obratnost a trénink. Asi nejtěžší disciplínou byla horolezecká stěna, kde někteří žáci 2. stupně překonali sami sebe. I oběd byl ten den v netradičním duchu. Vždyť po soutěžení v přírodě se hodí zahnat hlad jedině krásně opečeným špekáčkem. Na závěr vyhodnotil samotný Caesar vítěze jednotlivých tříd, rozdal medaile, diplomy, památeční placky a zhasl olympijský oheň. A vůbec nevadilo, že otočil kohoutkem u plynové bomby. Olympijská myšlenka na hry fair play byla naplněna.

Když se děti vrací domů s úsměvem a písní na rtech, je to největší odměna pro všechny, kteří jim takový zážitek připravili.

Jakub Nikl a Mgr. Vladimíra Piková