Beseda se členem Armády České republiky

Ve čtvrtek 28.4.2016 proběhla v naší škole beseda pro žáky 7.- 9.třídy s rotmistrem Janem Š., členem Armády ČR, který působil ve Francouzských legiích, účastnil se misí v Afghánistánu, Mali a je instruktorem přežití pro 7. mechanizovanou brigádu.

Na úvod svého vyprávění nás Honza stručně seznámil s historií české armády a strukturou Armády ČR, kterou tvoří pozemní síly, vzdušné síly a Velitelství výcviku – Vojenská akademie.

Pověděl našim žákům, jak vedla jeho cesta do armády a jaké typy výcviku dosud absolvoval. Nejzajímavější částí besedy bylo promítání fotek z mise v Afghánistánu, které rotmistr doprovodil vlastními zážitky. Rovněž jsme si mohli prohlédnout a potěžkat vojenskou výstroj.

Na závěr besedy Jan Š. zodpověděl všetečné dotazy žáků a slíbil, že naši školu v budoucnu jistě znovu navštíví a podělí se s námi o nové zkušenosti a zážitky.

Mgr. Petra Šenková

preziti_zima__kopie