Den vody (22.3.2016)

V úterý 22. 3. jsme si ve škole připomněli Mezinárodní den vody. Děti i paní učitelky prvního stupně přišly do školy oblečeny v modré nebo zelené barvě a celým dnem se prolínalo téma voda. Děti plnily různé úkoly, soutěžily a hrály si. Žáci páté třídy vyrazili na delší procházku podél břehu Oskavy v touze spatřit zvíře, které si tam staví hráze a kácí stromy. I když bobra nakonec neviděli, tak smutní nebyli, i dobrodružství jít po jeho stopách bylo dost napínavé. Ostatní děti prvního stupně kromě prvňáčků a následně i žáci druhého stupně se vydali na dolní konec Šumvaldu k čističce odpadních vod, kde už na nás čekal zaměstnanec firmy Sitka Šternberk, která čističku v Šumvaldu provozuje. Provedl nás celým areálem a krok za krokem nám vysvětlil, co vše se vlastně děje s vodou, která do čističky přiteče, než může odtéct zpět do potoka. Vidět (a v tomto případě i cítit) vše v reálu bylo zajímavé a poučné a možná, já doufám, už více přemýšlíme nad tím, co do odpadní vody patří a co ne.

(Mgr. Karla Luňáčková)