Bezva pátek

V pátek 9. května děti z 1.– 4. třídy zhlédly dřevěné plastiky Pradědovy galerie v Jiříkově, patřící řezbáři Halouzkovi. V areálu obdivovaly největší betlém na světě, draka chrlícího oheň, vládce Jeseníků – děda Praděda a plno dalších postaviček a zvířat. Zaujaly i různé prolézačky a kolotoče vytvořené rukou mistra dláta a pily.

Další příjemný a poučný zážitek je čekal ve výrobně vycházkové a domácí obuvi Jonap v Pasece. Prošly celým provozem od počátečního vykrajování jednotlivých dílů z kůže, šití a kompletování bot. Mnozí si po exkurzi budou své obutí více šetřit.

Páťáci se tentokrát od programu 1. stupně odtrhli a společně s šesťáky, sedmáky a osmáky si zvolili větší „vzrůšo“ v Olomouci: tříhodinový program v Lanovém centru PROUD a dvě hry v Laser Aréně. V lanáči si děcka troufla i na ta nejvyšší stanoviště a někteří si dokonce dvakrát skočili pomyslnou třešničku na dortu – big swing! Nejenom že žáci překonávali sami sebe, ale museli si také vzájemně mezi sebou důvěřovat, protože se při lezení na překážky jistili. A o laser game? To nemá cenu se rozepisovat! Zeptejte se všech, kdo si nasadili vesty, chopili se zbraní a vrhli se do víru boje. Vycházeli splavení potem, s rozzářenýma očima, plni zážitků, pocitů nadšení, překvapení a zábavy.

Všechny třídy si jistě tento výjimečný pátek se vzrušením užili, možná jen 9. třída, které nepřálo počasí, aby se vydala na pěší túru do Nové Hradečné zkouknout vodní svět, strávila poklidný den u promítání filmů.

J. Krestýnová a H. Pořízková