Den Země 20.4.2018

Na „DEN ZEMĚ“ 20.4.2018 se žáci první, druhé a třetí třídy vypravili do Šumperka, kde Středisko volného času Doris připravilo zábavné dopoledne v parku. Dopravu hradilo SRPŠ při ZŠ v Šumvaldě. Zábavnou formou, prostřednictvím her a soutěží se děti učily poznávat přírodu kolem nás a objevovaly rozdíly našeho pestrého světa. Na začátku celé akce obdržely taštičky, do nichž si vkládaly obrázky a vlastní výrobky. Zasadily si semínka, poznávaly rostliny, zvířátka a jejich stopy, lovily ryby, pekly hady z těsta, vyrobily náhrdelníky z dřevěných korálků, polštářky a absolvovaly další zajímavé aktivity. Celé dopoledne zpříjemnilo krásné počasí, příjemné prostředí, zajímavý doprovodný program a pestré občerstvení. Všichni odjížděli spokojeni a v dobré náladě.

Mgr. Zdenka Kallerová