Školní akademie 2015

23. května byla docela obyčejná, navíc podmračená sobota. Ne tak pro děti mateřské školy a žáky základní školy. Pro ty byla dnem slavnostním, kdy všem předvedou svá vystoupení. Těch bylo letos připraveno celkem čtrnáct, což vydalo na dvě hodiny plné pohybu – sportu, tance, hudby a zábavy.

Na úvod se už tradičně představovali budoucí prvňáčci a vycházející žáci z deváté a páté třídy. Po nich byla oceněna Gabriela Brachtlová jako nejlepší žák školy a Leona Hrabáčková jako nejlepší sportovec školy.

A pak už přišla na řadu jednotlivá vystoupení, nejdříve samozřejmě těch nejmenších. První třída mateřské školy – to byli malí roztomilí námořníci, druhá třída – včelí medvídci a světlušky a poslední třída roztančila plochu svou čertí školou.

Prvňáčci ze základní školy baletili na hudbu Antonia Vivaldiho. Druháci se čtvrťáky měli tanec úplně jiného ražení, vlnili se za zvuků písní skupiny Abba. Třeťáci projeli se svým autobusem naši republiku, páťáci zahodili berle a rozjeli to nonstop. Šesťáci se sedmáky naprosto ovládli plochu jako havajské tanečnice a dokonalou iluzi podpořili nejen svým tancem, ale dokonce i činnou sopkou. Kdo neviděl, neuvěří! Školní družina procestovala celý svět. Taneční kroužky základní školy měly hned čtyři vystoupení. Názvy hovoří za vše – Malí klauni, Námořníci na palubě, taneční cvičení na step bedýnkách a břišní tance v moderním pojetí. Závěr dětských vystoupení patřil tanečku vězňů a policajtů alias děvčatům osmé a deváté třídy. Všem učitelům patří velké poděkování za nácvik neotřelých choreografií a výrobu zajímavých kulis.

Protože se letos začátkem července ve Finsku uskuteční po čtyřech letech další světová gymnaestráda, představili se cvičenci a cvičenky Asociace sportu pro všechny se svou skladbou Nádherný svět.

A na úplný závěr se odehrál jako každý rok skokanský souboj chlapců osmé a deváté třídy O šumvaldské srdce. Vítězem se stal deváťák Tomáš Wiedermann se svým skokem 153 cm.

Velikánský dík patří spolupořadatelům celé akce – Spolku rodičů a přátel školy, který zabezpečil hladký průběh akce, odměny, občerstvení pro děti a dárkové předměty vycházejícím žákům.

Díky ještě jednou všem, kteří se na velmi povedeném odpoledni podíleli a bez ohledu na studené počasí přispěli k nezapomenutelným zážitkům z letošní školní tělovýchovné akademie.

Mgr. V. Piková