Druháci spali ve škole!

Na konci března strávily děti z 2. třídy noc ve škole. A nebylo to spaní ledajaké! Zúčastnili jsme se akce zvané Noc s Andersenem, která vznikla při příležitosti narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Tento jedinečný projekt má především u mladších čtenářů podpořit zájem o čtení, který vlivem televize, počítačů a mobilních telefonů bohužel upadá. Letošní 15. ročník této zajímavé akce byl kromě H. Ch. Andersena věnován také českému spisovateli Janu Drdovi. Děti v naší škole se o životě a díle těchto významných osobností dovídaly pomocí křížovek, rébusů a hlavně zábavných her. Po večeři si všichni odvážlivci vyzkoušeli stezku odvahy. Na závěr nechybělo ani čtení Andersenových pohádek a filmové ukázky z jeho děl.

Mgr. Jitka Motáňová a Mgr. Aneta Valouchová