Okresní kolo dějepisné olympiády

Letošní osmičkový rok se ponese ve znamení mnoha oslav. Jednou z největších bude v říjnu stoleté výročí vzniku samostatné Československé republiky. A právě na toto téma byla vyhlášena letošní dějepisná olympiáda pro základní a střední školy. Na naší škole zápolili žáci deváté třídy například s otázkami  kdo se zasloužil o stát, muži října, jaká území patřila naší republice, úspěchy československého průmyslu, divadla První republiky….. . Dva vítězové tohoto školního kola – Pavel Urbášek a Břetislav Navrátil se ve středu 17. ledna zúčastnili okresního kola v Domě dětí a mládeže v Olomouci. V konkurenci asi padesáti žáků a studentů se Pavel umístil na 26. a Břeťa na 30. místě. Pro naši školu je to za účasti převážně městských škol a gymnázií pěkný výsledek a oběma chlapcům děkujeme za reprezentaci naší školy!
Mgr. V. Piková