Pythagoriáda

Letošního 40. ročníku Pythagoriády se zúčastnili žáci 5. – 8. ročníku. V 5. ročníku psalo Pythagoriádu 22 žáků, nejúspěšnějšími řešiteli byli: Smékal Štěpán (6 b), Jáně Filip (6 b), Brachtl Jakub (6 b), Kyselá Tereza (4b), Krajíčková Pavlína (3b), Smékalová Anežka (3b) a Brachtl Lukáš (3 b). V 6. ročníku se zúčastnilo 8 žáků, nejúspěšnějšími řešiteli byli: Bartoňková Natálie (7b), Axmannová Anna (4b), Hofman Michal (4 b), Navrátilová Kristýna (3b). V 7. ročníku se zúčastnilo 10 žáků, nejúspěšnějšími řešiteli byli: Maitnerová Tereza (4 b), Ryšavý Vojtěch (3 b), Petřík Jan (3 b), Zatloukalová Lenka (3 b), Zatloukal Luděk (2 b) a Štěpaníková Natálie (2 b). V 8. ročníku psalo Pythagoriádu 10 žáků, nejúspěšnějšími řešiteli byli: Navrátil Břetislav (4 b), Číka Jiří (2 b), Brachtlová Jitka (1 b), Malík Patrik (1 b), Galanský Jan (1b) a Polc Jiří (1 b). Všem žákům děkuji za jejich snahu při řešení matematických úloh.

Mgr. Jiří Krestýn