Olympiáda v českém jazyce

V prosinci 2016 proběhlo školní kolo olympiády v českém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 6 žáků, z toho byli 3 osmáci a 3 deváťáci.  Soutěžící vyplnili nejprve mluvnickou část testu a potom psali slohovou práci formou prózy na téma Moje vzlety a pády. Nejlepším řešitelem se stal Jakub Nikl, který o jediný bod porazil Vojtěcha Večeřu a postoupil do okresního kola.

Okresní kolo olympiády se konalo 2.2.2017 v Olomouci. Kuba si vyzkoušel své vědomosti a dovednosti v těžké konkurenci převážně gymnázií a městských škol, přesto se neztratil. Věříme, že své výborné znalosti uplatní při přijímacích zkouškách a následném studiu na střední škole.

Tímto bych chtěla Jakubovi poděkovat za reprezentaci naší školy a popřát mnoho úspěchů do dalších soutěží.

Mgr. Petra Šenková