Školní akademie

V sobotu 4. června 2016 se uskutečnila tradiční Tělovýchovná akademie Mateřské a Základní školy v Šumvaldě.

Nejprve se jako každý rok představovali budoucí prvňáčci a vycházející žáci z deváté a páté třídy. Po nich byli vyhlášeni dva nejlepší žáci. Letos si zaslouženou odměnu převzali Ondřej Solovský – nejlepší žák školy a Tereza Tužičková - nejlepší sportovec školy.

A pak už přišla na řadu jednotlivá vystoupení, nejdříve samozřejmě těch nejmenších. První oddělení nejmladších dětí  z  mateřské školy – to bylo roztomilé vystoupení s názvem Barvičky, druhá třída předvedla hravý taneček Malé kotě a předškoláci roztančili plochu vystoupením s názvem Zedníci a zednice.

Prvňáci ze základní školy zatančili na hity Michala Davida, druháci dojali baletním vystoupením na hudbu Smetanovy Vltavy.  Třeťáci s páťáky se vypravili do kosmu a měli k tomu připravený dokonce raketoplán. Čtvrťáci pod vedením pana Krajíčka předvedli, co se naučili v kurzu sebeobrany. A dobroty nám navařili kuchaři ze školní družiny.

Šesťáci se sedmáky naprosto zaplavili plochu modrou a žlutou barvou, jelikož se převtělili za mimoně  s Padouchem v čele. Děvčata z deváté třídy zatančila exotický tanec gejš. Taneční kroužky základní školy měly tři vystoupení –  Poker face,  Candyman a Kouzelníci.

Všem učitelům patří velké poděkování za nácvik neotřelých choreografií a výrobu zajímavých kulis.

A na úplný závěr se odehrál jako každý rok skokanský souboj chlapců osmé a deváté třídy O šumvaldské srdce. Vítězem se stal osmák  Milan Reichert se svým skokem 149 cm.

Velikánský dík patří spolupořadatelům celé akce – Spolku rodičů a přátel školy, který zabezpečil hladký průběh akce, odměny, občerstvení pro děti a dárkové předměty vycházejícím žákům.

Letošní akademie byla součástí oslav 350 let školy v Šumvaldě. Ty vyvrcholí  v pátek 23. září 2016, kdy se s vámi těšíme v naší škole na shledanou.

Mgr. V. Piková