Přednáška o Nepálu

Dne 3.5.2016 navštívila naši školu paní Hana Bednářová, majitelka jazykové školy a nyní i cestovatelka. Přišla se s námi podělit o své zážitky z cesty do Nepálu a přiblížit nám asijskou kulturu, která je od té naší zcela odlišná.

Paní Bednářová cestovala do Asie se svými dvěma syny v říjnu loňského roku. Nejprve navštívila město luxusu Dubaj a poté přišel „kulturní šok“, když vystoupila z letadla na půdu Káthmándú, hlavního města Nepálu. Tento šok ale opadl, když začala poznávat krásnou a nespoutanou nepálskou přírodu a místní obyvatele. Navštívila zde sirotčinec, viděla spoustu památek, zažila obřad tykování, v Himalájích vystoupala do výšky 4000 m.n.m., vyzkoušela si jízdu na slonovi nebo stopovala nosorožce. Své poutavé vyprávění doprovodila fotkami a ukázkou předmětů z cest.

Děkujeme paní Bednářové za zajímavé poznatky a informace z jejího putování po Nepálu a budeme se těšit na její další cestovatelské výpravy.

Mgr. Petra Šenková

aty