Přebor škol v košíkové

Přebor škol v košíkové – dívky druhé v okrese Olomouc

Okresní finále v košíkové dívek se tradičně konalo ve Šternberku na ZŠ  Dr. Hrubého ve čtvrtek 17. 3. 2016. I když se tohoto turnaje účastní i olomoucké školy, naše ambice mířily vysoko. Sen se téměř vyplnil. Postupně jsme porazili ZŠ Velkou Bystřici 10 : 2, domácí ZŠ Dr. Hrubého 4 : 0, ZŠ Dr. Milady Horákové Olomouc 8 : 4. V rozhodujícím posledním duelu jsme však narazili na jasného favorita ZŠ Stupkova Olomouc. Registrované hráčky nám svojí agresivní hrou moc šancí nedaly. I přes tuto prohru jsme získali sympatie všech za kreativní, technickou a kombinační hru. Druhé místo v okrese Olomouc je vynikajícím úspěchem malé venkovské školy.

Pořadí: 1. ZŠ Stupkova Olomouc, 2. ZŠ Šumvald, 3. ZŠ Dr. Milady Horákové Olomouc, 4. ZŠ Dr. Hrubého Olomouc, 5. ZŠ Velká Bystřice

Sestava a body: A. Richterová 14, E. Fuchsová 4, A. Fuchsová 4, T. Tužičková 2, E. Ryšavá, P. Ospálková, L. Dobrozemská, B. Wiedermannová (doprovázela: Mgr. E. Navrátilová)

Basket_divky

Okrskové kolo stejné soutěže chlapců se konalo 16. 3. 2016 v hale Gymnázia Uničov. Naším cílem bylo překvapit a zaskočit favorizované soupeře. K tomu mnoho nescházelo. Po první jasné výhře nad Gymnáziem Uničov 15 : 4 jsme nastoupili ke klíčovému zápasu se ZŠ Pionýrů Uničov. S jasným favoritem jsme výbornou obranou drželi postupový výsledek až do závěru zápasu. Bohužel jsme v průběhu utkání neproměnili spoustu jasných příležitostí. Naše těsné vedení 3:2 soupeř deset sekund před koncem otočil dvoubodovým košem na 3:4. V posledním zápase jsme již nenašli motivaci k lepšímu výkonu a prohráli jsme se ZŠ U Stadionu 5 : 11.

Pořadí: 1. ZŠ Pionýrů Uničov, 2. ZŠ U Stadionu Uničov, 3. ZŠ Šumvald, 4. Gymnázium Uničov

Sestava a body: J. Dostál, F. Ospálek, A. Hejný, J. Zámečník 12, J. Galetka, M. Reichert 6, J. Pěček 5, V. Petřík, P. Dittrich, B. Navrátil (doprovázel: Mgr. Jiří Krestýn)

Mgr. Ladislav Vyhnálek