Hořela škola!

V pátek 2. května se kolem deváté hodiny rozlehla školou výzva pana ředitele k okamžitému opuštění budovy školy. Hustý kouř na chodbách podpořil hlavně v těch malých pocit, že naše škola skutečně hoří. Se strachem, ale i pláčem se žáci prvního stupně evakuovali na své stanoviště před obecním úřadem. Druhý stupeň spíše za jásotu, že by opravdu škola lehla popelem, opustil budovu nejkratší cestou – zadním východem na seřadiště za Blahákovým hostincem. Situace se ale mírně zdramatizovala, když třídní učitel deváťáků J. Krestýn nahlásil pohřešování svého žáka Martina Kokošky. Za chvíli však byl Martin hasiči zachráněn, prvňáčky uchlácholila paní učitelka Motáňová,  slzy zmizely. Jen někteří starší žáci si povzdechli, když velitel hasičského zásahu na závěr oznámil, že šlo skutečně pouze o taktické cvičení SDH okrsku Dlouhá Loučka a nácvik ochrany člověka za mimořádných událostí.

Mgr. Vl. Piková