Byli jsme v divadle

Přiblížit a ukázat našim žákům dobrou, kvalitní a především živou kulturu se podařilo v závěru roku 2012. V úzké spolupráci se SRPŠ (úhrada autobusů) jsme navštívili zajímavá představení v Olomouci a Šumperku.

Naši žáci zažili Nebe na zemi

A to doslova. V pondělí 10. prosince si žáci 2. stupně spolu s učiteli vyjeli na muzikálové představení Voskovce a Wericha, Nebe na zemi. V šumperském divadle se seznámili s tvorbou dvou nejvýznamnějších osobností Osvobozeného divadla. Představení vzniklo v roce 1936 a s humornou nadsázkou srovnávalo pozemský život s životem v nebi. Celým dějem nás provázel vysloužilý pekelník. Jedna píseň střídala druhou. Žákům se vtipné průpovídky líbily a celé vystoupení bylo po víkendu příjemným osvěžením pro všechny.

Mgr. Hana Chudá

Děti viděly Tarzana

Velkolepou a atraktivní podívanou na téma: Tarzan – král džungle zhlédli žáci 2. – 5. třídy v pátek 14. prosince v Moravském divadle Olomouc. Zážitek z tohoto klasického pohádkového příběhu umocnilo jeho provedení. Ztvárnil jej totiž dětský baletní soubor ve spolupráci s profesionálními tanečníky. Pozitivní dojmy dětí jen potvrdily vysoký kredit, který olomoucký balet nyní má.

Mgr. Ladislav Vyhnálek